Youtube’da uzun yıllardır bulunan biri ve sağlam bir izleyici olarak kendi eğlencelerimden biri olan ve izlemekten zevk aldığım karavan konusu hakkında bilgilendirici videolar çeken, hayallerinden bahseden ve aynı zamanda gezgin olan bazı çiftlerden bahsedeceğim. Neden çift dedim, çünkü şu an farkına vardım ki takip ettiğim bu kanalların hepsi çiftler tarafından…

Bazen öyle mailler geliyor ki, geri dönüş yapasım gelmiyor. Mail yazmanın da bir adabı var aslında ama belli bir kesim buna uymuyor, uymak istemiyor ya da bilmiyor. Ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

Geçen bir mail geldi. Mailin bir konu başlığı, içerik metni, merhabası vs. kısacası hiçbir şeyi yoktu. Maili…

Bugün bana en çok gelen soruya cevap aramaya çalışacağız. İlk olarak ben İstanbul odaklı bir yazı yazacağım ve bilgisayar mühendisliği açısından olaya bakacağım çünkü ben İstanbul’da yaşayan ama Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okumuş bir kişiyim. En mantıklısı kendi bildiğimi en güzel şekilde aktarmak olacağını düşünüyorum.

Edindiğim deneyimlere göre İstanbul’da…

Son dört yıldır kendi alan adım (burakbayram.net) üzerinden paylaştığım bir konseptim vardı. Artık (burakbayram.net)’in yayın hayatına son verdiğim için bu geleneği Medium üzerinden ilerletmeye karar verdim. Çünkü blog sistemi, kişiler siteler yerine böyle sosyal ağ gibi davranan yani takipleşme kültürünü içeren siteler üzerinden daha fazla kişiye erişim olanağı tanıyor.

çalış.
çalış, çalış, çalış.

Tabii…

Burak Bayram

Dijital Stratejist @TRT — burakbayram.me

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store